ROOSTERHOUSE // VBRC
ROOSTERHOUSE // VBRC
Fra 170,00 NOK
Sted
Dato
Beskrivelse
ROOSTERHOUSE // VBRC
Vinger Blues & Rock Club
Lørdag 29. mars 2025 // 19.00 // 18 år
Billetter fra kr 170
-----------------------------
-----------------------------
ROOSTERHOUSE
Roosterhouse (Gumbo Band) ble startet i 2012, godt over 100 år med aktiv musikkglede ble da forenet. Bandet ble startet etter en forespørsel om å være jamverter på Bellman Pub underNotodden Bluesfestival. Det førte til at bandet ble vertsband for den offisielle bluesjam'en der 8 år på rad, samt et år på "nye Bellman" under Notodden Bluesweekend i 2020. Ellers har bandet spilt på en lang rekke bluesklubber, puber/utesteder og på festivaler. Color Line Blues Cruise til Kiel i 2017 og 2023, Drøbak Havnefestival i 2018 og to konserter på Gran Canaria i 2023 har vært noen høydepunkter så langt. Bandet spiller en gumbo av blues-stilarter. Entusiasme, glede og kjærlighet til musikken ligger alltid bak det som gjøres!
Bandet endret navn til Roosterhouse i 2024 og har musikere fra Svelvik, Holmestrand, Kongsberg og Austmarka. Bandet ga ut cd'en "Let out the Boogie" i 2018. Den inneholder 15 egenskrevne låter og fikk god kritikk i Blues News. Cd'en har også fått gode anmeldelser i belgiske og nederlandske bluesfora.
BESETNING:
"Hawker", Gjermund Haakerud; Piano/Gitar/Vokal …Tidligere frontmann i
«HAWKER Blues & Boogie Band» Suveren og rutinert pianist og vokalist som er en
"råtass" på Boogie-Woogie! Han har også spilt i «The River Hip Bluesband» og i
«HAWKER & The BluesBoogie»
"Screamin Roger", Roger Wang Eriksen; vokal/munnspill, har tidligere spilt med bl.a.
J. B. and the Delta Jukes og Rivertown Ramblers. Roger er en solid og særpreget vokalist med lang fartstid og banderfaring i musikkmiljøet i Drammensområdet.
"Dr With", Sverre With; gitar, har tidligere spilt med bl.a Svelvikstrømmen
Bluesband, Blues Enough, Elin and the Blue Boys og Blues Believers. Sverre er en allsidig og rutinert gitarist med lang fartstid i band, helt tilbake til tidlig
på 1960-tallet!
"Professor Kristiansen", Jon Kristiansen; bass, har tidligere spilt med bl.a. Blues
Enough, Elin and the Blue Boys, Blues Believers og Blues in a Cop. Jon er en stødig og solid bassist med lang banderfaring, helt tilbake til midten av 1970- tallet.
"The Rhythm and Gambler Man" , Jørn Olafsen; trommer, har tidligere spilt på hest!,
men også med Soul of Fire, Steff Nevers og Blues Believers. Jørn spiller også i bandet The Mule Company.
-----------------------------
-----------------------------
Bli medlem av Vinger Blues & Rock Club og få rabatterte billetter til våre arrangementer. Meld deg inn på https://www.vbrc.no
Arrangør
Vinger Blues & Rock Club arrangerer konserter med levende musikk på en intim scene i flotte lokaler på Kongsvinger.
Lokale
Vinger Blues & Rock Club, Glommengata 29, 2213 Kongsvinger
Hjelp - FAQ
-
Jeg har ikke mottatt billetten min på e-post. Hva gjør jeg?
Først bør du sjekke reklame og søppelpost på din e-post. Billettene dine ble sendt som et vedlegg og kan ha blitt sortert som reklame hos noen e-posttjenester. Du kan også finne billettene dine på Billetto-kontoen din, som du har tilgang til i nettleseren eller i Billettos app. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg vil kansellere billetten min og få refusjon. Hva gjør jeg?
Det er eventarrangøren som kan godkjenne refusjoner, og du bør ta kontakt med eventarrangøren for å diskutere hvilke alternativer som er tilgjengelig for deg. Du kommer i kontakt med arrangøren ved å svare på e-posten med ordrebekreftelsen eller ved å bruke skjemaet "Kontakt arrangøren" på arrangørens profil. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg har registrert meg på en venteliste. Hva skjer nå?
Hvis flere billetter bli tilgjengelig, får du beskjed (på e-post) sammen med andre som også har registrert seg på listen. Her følger vi prinsippet "førstemann til mølla". For mer informasjon, klikk her.
-
Hvor finner jeg lenkene til netteventer?
Sjekk siden eller e-posten med ordrebekreftelsen din. Vanligvis har arrangøren av eventet inkludert informasjon i ordrebekreftelsen, som sendes på e-post, eller så sender de gjerne en oppfølging på e-post med lenke til netteventet. Det kan også være lurt å lese eventets beskrivelse på Billetto, hvor eventets arrangør beskriver hvordan du deltar på netteventet. For mer informasjon, klikk her.
-
Hva er avbestillingsbeskyttelse, og hvorfor trenger jeg det?
Med avbestillingsbeskyttelse har du rett til å kreve refusjon dersom det skulle oppstå uforventede eller uunngåelige omstendinger som kan komme i veien for din deltakelse på et event. For mer informasjon, klikk her.
Er du en arrangør?
Maksimer suksessen for ditt event med Billetto - billettplattformen som hjelper deg med å selge flere billetter, markedsføre, og spare tid.