Filmrulltorsdag: Carl Gustav, gjengen og parkeringsbandittene (1982)
Filmrulltorsdag: Carl Gustav, gjengen og parkeringsbandittene (1982)
Sted
Dato
Beskrivelse
Da filmen hadde premiere på begynnelsen av 80-tallet skrev Arbeiderbladets Kjell Chr. Johanssen om den at: «Bak den lange og unødvendige tunge tittelen skjuler det seg en kvikk og sjarmerende norsk film for barn og ungdom», og noe annet er vel ikke å vente av en av norsk films mest prisbelønnede regissører, selveste Ola Solum (kjent for blant annet Orions belte og Reisen til julestjernen).
Handlingen tar sted i en drabantby utenfor Bergen. Carl Gustav er en gutt med mange interesser, men hans største er nok de populære heltefigurene Superman og Sherlock Holmes. Plutselig en dag har den lokale lekeplassen over natten blitt gjort om til en parkeringsplass med mystiske sorte parkometre, og snart begynner det samme å skje med andre lekeplasser i nærområdet. Carl Gustav begynner å ane at noe muffens er på ferde, og sammen med gjengen (bestående av blant annet Rævedilter’n) og hans pålitelige apachesykkel tar han saken i egne hender.
Med spesialeffekter, datamaskiner og laserstråler i tillegg til et lydspor med navn som Jahn Teigen på listen er dette en film man ikke bør gå glipp av!
Fakta:
Regissør: Ola Solum
År: 1982
Land: Norge
Format: 35mm
Lengde: 82 minutter
Undertekster/Subtitles: Ingen/None
Pris: 40,- / 60,- + kontingent 25,- (kontingent betales ved førstegangsbesøk og er semesterbasert)
Billetter kan kjøpes i døra.
Arrangør
Lokale
Chateau Neuf - Det Norske Studentersamfund, Slemdalsveien 15, 0369 Oslo
Hjelp - FAQ
-
Jeg har ikke mottatt billetten min på e-post. Hva gjør jeg?
Først bør du sjekke reklame og søppelpost på din e-post. Billettene dine ble sendt som et vedlegg og kan ha blitt sortert som reklame hos noen e-posttjenester. Du kan også finne billettene dine på Billetto-kontoen din, som du har tilgang til i nettleseren eller i Billettos app. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg vil kansellere billetten min og få refusjon. Hva gjør jeg?
Det er eventarrangøren som kan godkjenne refusjoner, og du bør ta kontakt med eventarrangøren for å diskutere hvilke alternativer som er tilgjengelig for deg. Du kommer i kontakt med arrangøren ved å svare på e-posten med ordrebekreftelsen eller ved å bruke skjemaet "Kontakt arrangøren" på arrangørens profil. Les mer her dersom du trenger hjelp.
-
Jeg har registrert meg på en venteliste. Hva skjer nå?
Hvis flere billetter bli tilgjengelig, får du beskjed (på e-post) sammen med andre som også har registrert seg på listen. Her følger vi prinsippet "førstemann til mølla". For mer informasjon, klikk her.
-
Hvor finner jeg lenkene til netteventer?
Sjekk siden eller e-posten med ordrebekreftelsen din. Vanligvis har arrangøren av eventet inkludert informasjon i ordrebekreftelsen, som sendes på e-post, eller så sender de gjerne en oppfølging på e-post med lenke til netteventet. Det kan også være lurt å lese eventets beskrivelse på Billetto, hvor eventets arrangør beskriver hvordan du deltar på netteventet. For mer informasjon, klikk her.
-
Hva er avbestillingsbeskyttelse, og hvorfor trenger jeg det?
Med avbestillingsbeskyttelse har du rett til å kreve refusjon dersom det skulle oppstå uforventede eller uunngåelige omstendinger som kan komme i veien for din deltakelse på et event. For mer informasjon, klikk her.
Filmrulltorsdag: Carl Gustav, gjengen og parkeringsbandittene (1982)
Fra Gratis
Er du en arrangør?
Maksimer suksessen for ditt event med Billetto - billettplattformen som hjelper deg med å selge flere billetter, markedsføre, og spare tid.